دوربین جدید فوجی فیلم به نام X-H2 با قابلیت فیلمبرداری 8K و سنسور ۴۰ مگاپیکسلی معرفی شد

کامران مرادی
11 سپتامبر, 2022
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

فوجی فیلم پس از سال‌ ها تولید دوربین‌های APS-C بدون آینه با وضوح بیست‌‌ و‌ چند مگاپیکسلی، سرانجام دوربین جدیدی از سری X را با تفاوت‌هایی محسوس نسبت‌ به مدل‌ های قبلی معرفی کرد تا قدمی رو به‌ جلو بردارد.

جدیدترین دوربین فوجی فیلم که X-H2 نامیده می‌شود مجهز به حسگر ۴۰ مگاپیکسلی X-Trans است و توانایی ضبط ویدیوی 8K دارد.

دوربین Fujifilm X-H2 که در دسته‌ی دوربین‌های حرفه‌ای جای می‌گیرد بر پایه‌ی دوربین X-H2S تولید شده است و شباهت‌ های زیادی به آن دارد. هر دو دوربین مجهز به یک نوع پردازنده، سیستم لرزش‌گیر داخل بدنه (IBIS)، اسلات دوگانه‌ کارت حافظه و منظره‌یاب الکترونیکی هستند و شباهت‌ های دیگری نیز دارند.

X-H2 اساساً مدلی از X-H2S با حسگر قوی تر محسوب می‌شود و ۵۰۰ دلار ارزانتر از آن است. فوجی فیلم گفته است دوربین X-H2 در اواخر سپتامبر ۲۰۲۲ (اوایل مهر) با قیمت ۱٬۹۹۹ دلار عرضه خواهد شد. این قیمت صرفاً مختص‌ به بدنه‌ است و برای تهیه‌ لنز خریداران باید هزینه‌ جداگانه بپردازند.

فوجی در کنار دوربین جدیدش، دو لنز سری Fujinon را رونمایی کرده . مدل اول، لنز پرتره‌ XF 56mm f/1.2 با دیافراگم پرسرعت است که ۹۹۹ دلار قیمت دارد و لنز دوم در دسته‌ لنز‌های زوم فوق‌ عریض مدیوم‌ فرمت قرار می‌گیرد. این لنز که GF 20–35mm f/4 نام دارد با قیمت ۲٬۴۹۹ دلار دردسترس قرار خواهد گرفت.

لنز ۵۶ میلی‌متری فوجی‌ فیلم اواخر سپتامبر (اوایل مهر) به‌ همراه دوربین X-H2 عرضه می‌شود، اما لنز زوم جدید تا ماه اکتبر (مهر و آبان) عرضه نخواهد شد.

حسگر جدید ۴۰ مگاپیکسلی در دوربین X-H2 طراحی متفاوتی نسبت‌ به حسگر دوربین X-H2S و سرعت خواندن و سرعت تصویربرداری متوالی پایین‌ تری دارد.

دوربین X-H2 ازطریق منظره‌یاب الکترونیکی‌ تصاویر متوالی را که اندکی کراپ شده‌اند با نرخ ۲۰ فریم‌ برثانیه ثبت می‌کند، یعنی تقریباً نصف سرعت X-H2S. نکته‌ دیگر این است که X-H2S تصاویر را کراپ نمی‌کند. بهره‌مندی X-H2 از حسگر کندتر بدین معنی است که به هنگام استفاده از منظره‌یاب الکترونیکی برای ثبت تصاویر ساکن و ویدیو، جلوه‌ رولینگ‌ شاتر بیشتر دیده میشود.

دوربین X-H2 در کنار اینها میتواند ویدیوی 8K با نرخ ۲۹٫۹۷ فریم‌ برثانیه ضبط کند. ایزوی دوربین X-H2 هم‌سطح با X-H2S است و به همین دلیل دوربین جدید نیز می‌تواند در محیط‌ های کم‌نور تصاویر باکیفیتی ثبت کند.

دوربین فوجی فیلم برای ثبت نهایی تصویر به سیستم لرزش‌گیر درون بدنه و نرم‌افزار Pixel Shift Combiner مجهز است.

به زودی شاهد حضور این دوربین جذاب در فروشگاه دید دوم باشین.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.