دوربین جدید فوجی فیلم به نام X-H2 با قابلیت فیلمبرداری 8K و سنسور ۴۰ مگاپیکسلی معرفی شد

فوجی فیلم پس از سال‌ ها تولید دوربین‌های APS-C بدون آینه با وضوح بیست‌‌ و‌ چند مگاپیکسلی، سرانجام دوربین جدیدی از سری X را با تفاوت‌هایی محسوس نسبت‌ به مدل‌ های قبلی معرفی کرد تا قدمی رو به‌ جلو بردارد.

جدیدترین دوربین فوجی فیلم که X-H2 نامیده می‌شود مجهز به حسگر ۴۰ مگاپیکسلی X-Trans است و توانایی ضبط ویدیوی 8K دارد.

دوربین Fujifilm X-H2 که در دسته‌ی دوربین‌های حرفه‌ای جای می‌گیرد بر پایه‌ی دوربین X-H2S تولید شده است و شباهت‌ های زیادی به آن دارد. هر دو دوربین مجهز به یک نوع پردازنده، سیستم لرزش‌گیر داخل بدنه (IBIS)، اسلات دوگانه‌ کارت حافظه و منظره‌یاب الکترونیکی هستند و شباهت‌ های دیگری نیز دارند.

X-H2 اساساً مدلی از X-H2S با حسگر قوی تر محسوب می‌شود و ۵۰۰ دلار ارزانتر از آن است. فوجی فیلم گفته است دوربین X-H2 در اواخر سپتامبر ۲۰۲۲ (اوایل مهر) با قیمت ۱٬۹۹۹ دلار عرضه خواهد شد. این قیمت صرفاً مختص‌ به بدنه‌ است و برای تهیه‌ لنز خریداران باید هزینه‌ جداگانه بپردازند.

فوجی در کنار دوربین جدیدش، دو لنز سری Fujinon را رونمایی کرده . مدل اول، لنز پرتره‌ XF 56mm f/1.2 با دیافراگم پرسرعت است که ۹۹۹ دلار قیمت دارد و لنز دوم در دسته‌ لنز‌های زوم فوق‌ عریض مدیوم‌ فرمت قرار می‌گیرد. این لنز که GF 20–35mm f/4 نام دارد با قیمت ۲٬۴۹۹ دلار دردسترس قرار خواهد گرفت.

لنز ۵۶ میلی‌متری فوجی‌ فیلم اواخر سپتامبر (اوایل مهر) به‌ همراه دوربین X-H2 عرضه می‌شود، اما لنز زوم جدید تا ماه اکتبر (مهر و آبان) عرضه نخواهد شد.

حسگر جدید ۴۰ مگاپیکسلی در دوربین X-H2 طراحی متفاوتی نسبت‌ به حسگر دوربین X-H2S و سرعت خواندن و سرعت تصویربرداری متوالی پایین‌ تری دارد.

دوربین X-H2 ازطریق منظره‌یاب الکترونیکی‌ تصاویر متوالی را که اندکی کراپ شده‌اند با نرخ ۲۰ فریم‌ برثانیه ثبت می‌کند، یعنی تقریباً نصف سرعت X-H2S. نکته‌ دیگر این است که X-H2S تصاویر را کراپ نمی‌کند. بهره‌مندی X-H2 از حسگر کندتر بدین معنی است که به هنگام استفاده از منظره‌یاب الکترونیکی برای ثبت تصاویر ساکن و ویدیو، جلوه‌ رولینگ‌ شاتر بیشتر دیده میشود.

دوربین X-H2 در کنار اینها میتواند ویدیوی 8K با نرخ ۲۹٫۹۷ فریم‌ برثانیه ضبط کند. ایزوی دوربین X-H2 هم‌سطح با X-H2S است و به همین دلیل دوربین جدید نیز می‌تواند در محیط‌ های کم‌نور تصاویر باکیفیتی ثبت کند.

دوربین فوجی فیلم برای ثبت نهایی تصویر به سیستم لرزش‌گیر درون بدنه و نرم‌افزار Pixel Shift Combiner مجهز است.

به زودی شاهد حضور این دوربین جذاب در فروشگاه دید دوم باشین.