DJI Avata معرفی شد پهبادی مسابقه ای با حالت FPV

پس از ماه‌ها شایعه و گزارش سرانجام پهپاد آواتا (Avata) رسماً معرفی شد. این محصول در دسته‌ی مدل‌ های معمولی این شرکت قرار نمی‌گیرد و عضوی از سری FPV محسوب می‌شود که برای مبتدیانی که به پهپادهای مسابقه‌ ای علاقه دارند طراحی شده است.

DJI در کنار آواتا همچنین از یک هدست جدید بنام Goggles 2 رونمایی کرد.

ظاهراً آواتا با ورودی‌ های قبلی DJI تفاوت دارد که دلیل آن بیشتر به محافظ‌های ملخهای آن مرتبط است که به این پهپاد اجازه میدهد تا با اشیا در تماس باشد اما همچنان در هوا باقی بماند. این یعنی زمان کمتری روی زمین و زمان بیشتری را در پرواز و تفریح صرف خواهید کرد.

علاوه‌ براین، درصورتی‌که با آواتا تصادف کنید، این محصول قابلیتی به‌نام Turtle Mode دارد که به آن اجازه می‌دهد هنگام فرود آمدن به پشت، خودش را تنظیم کند. آواتا همچنین یک دکمه‌ ترمز اضطراری دارد که آن را هنگام پرواز متوقف میکند تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.

درحالی‌که می‌توان DJI Avata را با یک کنترلر معمولی هدایت کرد، این محصول از ورودی DJI Motion Controller نیز پشتیبانی می‌کند.

اگرچه این کنترلر در سال ۲۰۲۱ معرفی شده است، اما بسیار جذاب بوده و امکان هدایت پهپاد با استفاده از ژستهای حرکتی را فراهم می‌کند. برای استفاده از این کنترلر می‌توان به‌ سادگی آن را به جلو کج کرد تا پهپاد به‌ سمت جلو حرکت کند و با چرخاندن مچ دست به چپ یا راست، پهپاد درهمان جهت میچرخد و بدین‌ ترتیب کنترل آن با چنین روشی برای هر کاربری بسیار آسان خواهد بود.

 

دوربین آواتا از حسگر CMOS با ابعاد 1/1.7 اینچی بهره می‌برد و گشودگی دیافراگم لنز آن نیز f/2.8 است. این دوربین، میدان دید وسیع ۱۵۵ درجه را ارائه می‌دهد و از قابلیت ضبط ویدئو 4K با نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه نیز پشتیبانی می‌کند.

این پهپاد همچنین با قابلیت‌ هایی مثل RockSteady 2.0 و HorizonSteady که هردو را DJI توسعه داده است، هنگام ثبت فیلم و عکس، منظره را بدون لرزش و صاف نگه خواهد داشت. افرادی که به ثبت فیلمهای حرفه‌ای با پهپاد علاقه دارند میتوانند از قابلیت DJI D-Cinelike برای اعمال رنگ‌بندی حرفه‌ ای روی کلیپهای خود بهره ببرند.

DJI به‌همراه آواتا یک هدست جدید به‌نام Goggles 2.0 معرفی کرده که وزن بسیار کمی دارد و طراحی آن نیز جمع‌ و جور است. این هدست از نمایشگری با وضوح 1080p بهره میبرد تا بهترین تجربه‌ ممکن را هنگام هدایت پهپاد از زاویه‌ دید اول‌شخص (FPV) ارائه دهد.

اگر مجموعه هدست‌ های جدید DJI نظر شما را به‌ خود جلب نکرده، میتوانید از DJI FPV Goggles V2 نیز استفاده کنید.

قیمت این پهباد از ۶۲۹ دلار شروع می‌شود و اگر بخواهید بسته‌ کامل این محصول را خریداری کنید قیمت آن تا ۱۳۸۸ دلار افزایش خواهد یافت.